26.04.2018

АВА заняття

АВА занятияНа сьогоднішній день АВА підхід, як і раніше, оповитий безліччю міфів і припущень, не дивлячись на те, що його ефективність науково підтверджена. Так у чому ж складнощі? 

АВА або прикладний аналіз поведінки – наука, яка вивчає функціональні взаємозв`язки між поведінкою та навколишнім середовищем та основною ціллю АВА є формування соціально значимої поведінки. 

Багато батьків відчувають побоювання, що спеціаліст буде директивним, а заняття буде схоже на дресуру. Але, якщо ви бачили щось подібне, то це не АВА заняття, навіть, якщо спеціаліст стверджує зворотне. Ключову роль відіграє компетентність спеціаліста, його вміння знаходити мотивацію для дитини, грати в ігри, які цікаві для дитини, підбирати цікаві для дитини завдання, встановлювати прості і зрозумілі для дитини правила. Існує багато стратегій, які дозволяють спеціалісту налагодити співробітництво з дитиною. Прикладний аналіз поведінки підходить будь-якій дитині, незалежно від діагнозу, особливостей розвитку, головне, щоб з вашою дитиною працював компетентний спеціаліст.

Компетентний АВА спеціаліст має відповідну освіту в сфері прикладного аналізу поведінки та обов`язково працює під супервізією іншого, більш освіченого спеціаліста, який слідкує за якістю його роботи і навчає його.

Основне завдання ABA спеціаліста – це саме аналіз поведінки дитини. На першій зустрічі спеціаліст спілкується з батьками, з`ясовує їх запит, інтереси дитини, його сильні і слабкі сторони. Потім спеціаліст проводить оцінку навичок дитини (тестування) і разом з батьками встановлює цілі навчання, складає індивідуальну програму для дитини. Програма включає в себе протоколи формування тих навичок, які потрібні саме цій дитині, а не якихось гіпотетично корисних навичок для кожного.

АВА спеціаліст ДУЖЕ багато часу й уваги приділяє мотивації дитини. Важливо, щоб дитина сприймала заняття, як веселу гру та в ході цієї гри, щоб відбувалося навчання. Спеціаліст емоційно реагує на позитивну поведінку дитини, коментує її дії, пропонує нові, приємні для дитини види діяльності.

Зрозуміло, якщо ми працюємо з школярами, з дітьми більш старшого віку, то наше заняття виглядає більш структурованим, дитина займається за столом, але все одно спеціаліст спирається на мотивацію дитини. 

В нашій роботі дуже важлива командна робота спеціаліста і батьків. Неможлива робота в АВА підході без участі батьків! Всі навички, що будуть сформовані в Центрі, мають бути узагальнені в повсякденному житті дитини саме батьками. Батьки мають усвідомлювати, наскільки це важливо для їх дитини і бути готовими працювати разом зі спеціалістами Центру.

Якщо у батьків з`являються сумніви або складнощі в роботі з дитиною вдома, то важливо якомога скоріше обговорити їх зі спеціалістом, щоб він міг внести зміни в програму, дати рекомендації щодо виправлення ситуації. В свою чергу спеціаліст дає батькам зворотній зв`язок після кожного заняття, звертає увагу на сильні сторони дитини та його просування. Якщо батьки та спеціаліст довіряють один одному, то це значно прискорює прогрес дитини.

Замовити дзвінок

Адміністратор зателефонує Вам через декілька хвилин.