03.04.2016

Логопедичні заняття в Києві

Мовлення в нашому житті виступає головним інструментом спілкування.

Сам процес мовлення – це вища психічна функція, яка не є  вродженою, а є результатом злагодженої роботи  неврологічних, когнітивних, моторних, психологічних та інших компонентів.

За допомогою мовлення діти  можуть поділитися з оточуючими своїми думками, відчуттями, переживаннями, висловити свої потреби.  Ми настільки звикаємо до постійного мовленнєвого спілкування, що перестаємо усвідомлювати та розуміти його справжню цінність.

Навіть незначні розлади мовлення (наприклад, порушення звуковимови) можуть призвести до труднощів у навчанні,  у взаємовідносинах з однолітками та порушення психоемоційного стану дитини.

Наявність тяжких розладів мовлення або взагалі його відсутність, мають прямий вплив на психологічний розвиток дитини. В таких випадках дитина не може висловити свої елементарні потреби. Наприклад,  дитина  хоче їсти, пити, щось взяти чи взагалі їй потрібна допомога, а дорослий не завжди може здогадатися про це  і, як наслідок, дитина реагує плачем чи  істерикою. Досить часто подібні форми поведінки закріплюються і накладають негативний відбиток на взаємовідносини з дорослими та однолітками.

Особливу увагу слід  звернути на розвиток комунікації. Досить часто ми зіштовхуємося з тим, що  дитина може повторити за дорослим звуки або слова, але не користується ними в повсякденному житті. Ми маємо навчити дитину, за допомогою слова чи засобами альтернативної комунікації (найбільш ефективні це картки PECS та жести), звертати на себе увагу дорослого, просити бажане, висловлювати власні потреби. А ключовим є те, що допоміжні засоби стимулюють розвиток комунікації в цілому і дитина навчається взаємодіяти з дорослим. Адже від рівня комунікації залежить подальший розвиток мовлення.

Коли процес комунікації налагоджений і в дитини є бажання співпрацювати з дорослим, ми переходимо до корекції звуковимови, постановки відсутніх звуків, формування складової структури слів та побудови фрази.

Успішний навчальний процес можливий лише за умов правильного підбору мотивації для дитини та налагодженої співпраці між логопедом, батьками та іншими фахівцями, які задіяні в  корекційному процесі.

Замовити дзвінок

Адміністратор зателефонує Вам через декілька хвилин.