SAM_9486Розвиток мовленнєвих навичок у дітей є частиною реабілітаційного процесу, і всі, хто оточують дитину — батьки, педагоги, терапевти, вчителі, вихователі, прикладають багато зусиль для розвитку саме цієї пізнавальної сфери. Однак, розвиток мовлення — це робота не лише з корекції вад звуковимови.

Дорослі часто помилково думають, якщо дитина навчиться повторювати звуки і слова, значить заговорить. Але на практиці це не так. Якщо навичка повторення складів і слів не розвивається одночасно з навичкою комунікації, то навіть, коли дитина навчилася повторювати окремі звуки або, навіть слова, це не призводить до того, що вона починає розмовляти, ділитися враженнями, або відповідати на запитання.

Логопедична робота з постановки або виправлення звуків стає неможливою. Отже, для того щоб мовлення дитини розвивалося, їй необхідно навчитися комунікувати — звертатися з проханнями до оточуючих, підходити до дорослого, просити його уваги, пояснювати доступним їй самій способом (за допомогою жесту, картки або слова) свою потребу в чомусь і отримувати бажане.

Саме для навчання та розвитку цієї навички необхідно прикладати багато зусиль педагогам та батькам, оскільки завдяки навичці прояву ініціативи і комунікації дитина захоче спілкуватися і взаємодіяти з оточуючими, а як наслідок в неї з’явиться бажання говорити. Саме тепер починається корекція кожної одиниці мовлення: від окремих звуків формуються склади, зі складів — слова. Відбувається корекція звуків, які дитина неправильно вимовляє або постановка відсутніх звуків у мовленні дитини.

Найголовніше у роботі з дитиною пам’ятати, що ефективна корекційно-розвиткова робота можлива лише при правильному підході до дитини, кваліфікованому визначенні проблеми, з якою потрібно працювати та злагодженій роботі усіх учасників процесу: педагогів, терапевтів та батьків.

Смаглюк Марія, мовленнєвий терапевт, логопед, корекційний педагог, спеціаліст з Прикладного Аналізу Поведінки, АBA-терапіст.


Вам потрібна консультація? Дзвоніть за телефонами які вказані нижче!

  • 044 236 76 70
  • 067 192 41 74
  • 093 958 64 60