Нейрокорекція і сенсорна інтеграція

В нашому центрі протягом тривалого часу успішно інтегруються в один напрямок сенсорна інтеграція по Дж. Айрес, нейрокоррекція, метод Фенделькрайза, адаптивна фізкультура, мотопедагогіка, робота з рефлексами та багато інших тілесно-орієнтованих методик, основною метою яких є стабілізація та розвиток наших дітей.
Алгоритм роботи спеціалістів сенсо-моторного напрямку є простим і послідовним і складається із декількох етапів.
Алгоритм роботи
- Заповнення опитувальника по анамнестичним даним та анкет батьками, що дає змогу спеціалісту не витрачати час на першій консультації на загальні запитання, інформація по яким є дуже важливою складовою під час побудування первинних гіпотез і підготовки до діагностики.
- Зустріч з батьками. Може проходити як очно, так і дистанційно. Під час даної зустрічі спеціаліст визначає не тільки основні запити батьків, а й на основі отриманої інформації підбирає методики та інструментарій, який буде використовувати під час діагностики.
- Діагностичні зустрічі з дитиною. Зазвичай достатньо 2-3 візитів до спеціаліста. Під час діагностики спеціаліст перевіряє гіпотези, які було висунуто під час ознайомлення з анкетними даними та бесідою з батьками, а також визначає форму необхідного втручання.
- Повторна зустріч з батьками. На цій зустрічі спеціаліст повідомляє батькам, що вдалося дізнатися про їх дитину в процесі діагностики, пропонує декілька варіантів втручання та способи їх реалізації. Не всім дітям після діагностики потрібно буде відвідувати заняття з сенсорної інтеграції або нейрокоррекції. Комусь буде достатньо додати певні ігри в повсякденне життя, комусь записатись на плавання, або музику (відповідно до потреб дитини), комусь можуть порекомендувати просто більше гуляти (і таке буває), хтось зможе проходити програму дистанційно, а комусь буде рекомендовано відвідувати заняття в Центрі певну кількість годин на тиждень.
- Після того як будуть озвучені результати, батьки приймають рішення щодо початку терапії, якщо вона потрібна. Дуже важливо, щоб сім`я була готова починати роботу, адже абілітаційний процес це не лише робота спеціаліста, а й щоденна робота батьків. Сюди входять домашні завдання, комплекси вправ, які постійно оновлюються відповідно до динаміки дитини, відео звіти по виконаній роботі, збір даних та постійний зв’язок з командою спеціалістів, що працюють з дитиною.
- Початок роботи. Даний етап допомагає не лише встановити співпрацю з дитиною, а й підібрати саме ті вправи, які принесуть найбільше користі. Перший місяць зазвичай стає адаптаційним. Спеціаліст підбирає рівень навантаження, який буде комфортним для дитини та починає роботу з у заданих результатами діагностики напрямках.
- Визначення SMART-цілей терапії. Данні цілі стають орієнтирами та показниками ефективності терапії. Вони зазвичай обговорюються з батьками та обираються ті, які є пріоритетними для успішної абілітації дитини. Зазвичай визначаються на 3-4 місяці та оновлюються протягом всього терміну терапії, по мірі їх досягнення.