03164, м. Київ,
Генерала Воробйова, 13-Е
Підготовка до дитсадку та школи
Як відомо, характерною ознакою розладу спектру аутизму є дефіцит соціальної взаємодії, порушення комунікації. Наші діти не вміють спілкуватися з однолітками, прагнуть уникнути контактів, живуть у «власному світі».
Заняття АВА найчастіше передбачають індивідуальну форму навчання: дитина – педагог. Це є дуже ефективною формою навчання. Встановлюється керівний контроль та співробітництво, розвиваються всі віхи розвитку (за індивідуальною програмою), такі як манд (прохання), такт (найменування), візуальне сприйняття, розуміння мови, гра, моторна імітація, ехо-реакції і т.д. Застосовується програма з корекції небажаної поведінки. На початковому етапі навчання – це є пріоритетним.
Але, кінцевою метою всіх дошкільних закладів, розвиваючих центрів, занять на дому з АВА-терапістами, психологами, логопедами – є ввести дитину в соціум, адаптувати її, навчити спілкуватися, комунікувати. Хіба може бути життя людини повноцінним, якщо він не знає як звернутися з проханням про інформацію (котра година, який номер автобуса …), як замовити їжу в кафе, як сходити в магазин … Все наше життя складається з взаємодії з іншими людьми – хочемо ми цього чи ні, подобається нам це чи ні. Саме тому дуже важливі для дітей з РАС групові заняття. Дітям йти в дитячий сад, в школу.
Вчимо та розвиваємо ваших діток
А якщо у них не сформована поведінка в групі (вони не вміють чекати, кричать, встають з місця, не виконують інструкцій, не виконують правила колективної гри, не дотримуються дисципліни), найчастіше таким дітям пропонують індивідуальну форму навчання, навчання на дому. І … знову наша дитина «ув’язнена» в 4-х стінах.
Міні групи (2 – 4 дитини) в нашому Центрі формуються за віком, з урахуванням особливостей розвитку, а також цілей, що мають бути досягнуті.
На заняттях обов’язково використовується система заохочень (жетонна система): «Всі жетони зібрали – приз», візуальний розклад (візуальна підказка з зображенням діяльності, що будемо робити).
У групі ми навчаємо комунікувати, взаємодіяти, працюємо над формуванням інтравербальних навичок, над формуванням учбової поведінки у групі, а також займаємося логоритмікою, вчимо вірші (мнемовірші), співаємо пісні, вчимося грати: естафети (дотримуючись черги), «хто швидше?», дидактичні ігри, ігри з м’ячем, проходимо смуги перешкод, виконуємо спільні творчі роботи (малюнки, аплікації), вчимося виконувати спільні інструкції, слухати і чути звернену мову. Крім педагога на заняття присутній тьютор (асистент), який супроводжує, спрямовує дітей.